Üçlü eşleştirme oyunları
Oyunlar: 2507 son eklenen 16 Ekim 2026
Kimi seviyeler senden yüz tane aynı öğe toplamanı ister, kimi bir kutuyu alt kenara kadar indirmeni, kimi de sadece süreyi doldurmanı bekler. Kural her yerde aynı: üç aynı yan yana gelince yok olur. Bölümde hem saf klasik seviyeler var hem de partiler arasında kurduğun bahçeli ya da çiftlikli sürümler.
Üçlü eşleştirme oyunları
Yeni başlayan biri alanın ortasına bakar — orada seçenek daha çoktur. Deneyimli oyuncu aşağıya bakar. Parçalar sadece üstten düşer, bu yüzden alttaki sırada tamamlanan bir çizgi, üstündeki tüm sütunu çökertebilir ve çoğu zaman kendi kendine, iki üç kez üst üste zincir yapar. Üst sıradaki bir çizgi ise altındaki hiçbir şeyi değiştirmez. Kuralın kendisi basit: yan yana duran iki öğenin yerini değiştiriyorsun, aynı renkten/şekilden üçlü bir sıra oluşursa yok oluyorlar.
Hamle limiti ve sayaç farklı şeyler ister
Bölümün ana kısmı, hedefi ve kısıtı olan seviyelerden oluşur. Öğeleri öyle kafana göre oynatamazsın: takas ancak sonrasında bir çizgi oluşuyorsa sayılır. Tahta boş gibi görünür ama üzerinde yapılabilecek hamlelerin sadece daha küçük bir kısmına izin verilir. Bundan sonrası kısıt türüne bağlıdır. Hamle limiti varsa uzun düşünmek ve tahtanın yarısını süpürecek kombinasyonu bulmak avantajlıdır. Sayaç varsa tam tersi: beklemek, kusursuz olmayan hamleden daha pahalıya patlar. Forest Match'te hamleler sınırlı, bu yüzden tek bir güçlü takas üç hızlı hamleden daha değerlidir.
Partiler arasında bahçe tempoyu değiştirir
İkinci büyük grup, tahtanın sadece bir araç olduğu oyunlardır. Partiler arasında ev tamir edersin, bahçe düzenlersin ya da çiftliği yeniden kurarsın; tahtadaki hamleler de bunun için kaynak kazandırır. Bu seviyeler genelde daha kısadır: hedef tahtanın dışında durur ve oyun seni tek ekranda tutmaz. Farm Match Seasons ve Mansion Story Match böyle çalışır. İlerleme, seviye numarasından çok arazinin nasıl göründüğünden anlaşılır.
Takas yerine birleştirme
Bir alt tür var ki mekanik tam tersine dönmüş. Öğeler yer değiştirmez — iki aynı olan birleştirilir ve bir üst seviyeden tek bir parça ortaya çıkar. Tahta temizlenmez, dolmaya devam eder ve boş alan en önemli kaynak olur. Tropical Merge bu kuralla çalışır. Klasikten gelen alışkanlık burada işini zorlaştırır: erken yapılan bir değişim, on hamle sonra daha üst seviye bir eşya verecek şeyi boşa harcayabilir. Yanındaki balonlar bölümü ise bambaşka işler — orada zincir kendi kendine ilerler ve düşünmeye neredeyse vakit kalmaz.
Bir tahta, iki oyuncu
Bölümün küçük bir kısmı canlı rakibe karşı oynanan partilerden oluşur. Tahta ortak ya da ayna gibidir, hamleler aynı anda yapılır ve kazanan en güzel kombinasyonu yapan değil, en hızlı olandır. Match Arena buna girer. Mantık tamamen değişir: tek oyunculu oyunda en iyi hamleyi ararsın, insan rakibe karşıysa rakibinden önce yaptığın herhangi bir hamle yeterlidir.
SSS — Sıkça Sorulan Sorular
Şu anda oynanabilecek en iyi Üçlü eşleştirme oyunları hangileri?
Puanları oyuncuların kendisi veriyor — en yüksek puanlı Üçlü eşleştirme oyunları bunlar. Ücretsiz ve kurulum yok:
- Zoo Boom — 7.6/10 (252)
- Candy Riddles: Free Match 3 — 7.9/10 (90)
- Snow Queen 4 — 7.5/10 (51)
- Jewels Blitz 5 — 7.5/10 (61)
- Back To Candyland sweet river — 8.5/10 (72)
En yeni Üçlü eşleştirme oyunları hangileri?
En son eklenen Üçlü eşleştirme oyunları, en tazeleri üstte:
- Puppy Paw Match — 16 Ekim 2026
- Flower Story Match — 16 Ekim 2026
- Magic & Wizards Match 2 — 14 Ekim 2026
- PushPlush — 14 Ekim 2026
- Cute Animals — 13 Ekim 2026
Şu anda en popüler Üçlü eşleştirme oyunları hangileri?
Şu anda SGameS'te en çok açılan Üçlü eşleştirme oyunları bunlar. Ücretsiz, doğrudan tarayıcıda: